Zpět do obchodu

Registrace

Jak vybrat kvalitní ručník?

Ať už vybíráte ručníky do své nové koupelny a nebo si chcete design stávající koupelny osvěžit novými ručníky a osuškami, určitě budete uvažovat nejen nad barevným laděním, ale budete brát v potaz i konkrétní materiál, ze kterého se ručník vyrábí, vlastnosti daného materiálu, přihlédnete ke gramáži ručníku a vyberete si podle velikostí, které Vám budou nejlépe sloužit. V dnešní době je nabídka velmi široká, a proto bychom Vám rádi představili základní materiály, podle nichž kvalitní ručník nebo osušku vybírat.

Existuje několik druhů materiálů, které dokážou vykouzlit na Vaší pokožce pocit nejjemnějšího dotyku a je už pouze na Vás, jakým vlastnostem ručníků dáte přednost. Nejvýznamnějšími zástupci jsou froté ručníky, ručníky z egyptské bavlny a bambusové ručníky.  

Froté je klasika, která je stálicí na trhu. Jedná se o trojrozměrnou smyčkovou tkaninu. Někdy je můžete setkat také s označením česaná bavlna. Popularita froté neutuchá, i přes náročný výrobní proces, kterým vzniká. Ten však zaručuje nejen příjemný zážitek při dotyku froté s pokožkou, ale také výbornou savost a trvanlivost. K výrobě se výhradně používá kvalitní egejská bavlna s měkkými vlákny, jemnými jako samet se skvělou absorpční vlastností. Díky specifickému zpracování si ponechává své vynikající vlastnosti i po mnoha vyprání. Froté ručníky jsou také často vyhledávané lidmi s citlivou pokožkou. Při výběru froté ručníku nebo osušky sledujte nejen vizuální vlastnosti ručníku, ale také štítek s informacemi o výrobku a především gramáži. Volte mezi výrobky, jejichž gramáž je 400g/m2 a vyšší.

Egyptská bavlna je královnou mezi bavlnami a je považována za nejkvalitnější na světě. Vlákna pro výrobu tkaniny se sbírají pouze ručně a tím zaručují dokonalou čistotu hned od počátku výroby. Vlákna egyptské bavlny jsou dlouhá, přirozeně hebká a lesklá. Díky své extra dlouhé střižové přízi Vám ručník z egyptské bavlny dodá pocit luxusu. Ohromí Vás mimořádnou měkkostí a objemem. Pokud potřebujete na své pokožce cítit výjimečnou jemnost, hustotu a měkkou strukturu nebo si chcete dopřát luxusní doplněk do Vaší koupelny, pak volte mezi ručníky nebo osuškami z egyptské bavlny. Odmění se Vám také svou vynikající savostí a dlouho životností beze změn. Samotná gramáž ručníků z egyptské bavlny Vám napoví, že máte v ruce absolutní špičku. Běžným standardem je vysoká gramáž 700 g/m2, která Vás bude rozmazlovat. Proto jsou tyto ručníky také volbou číslo 1 pro luxusní ubytovací provozy.

Bambusová tkanina je materiálem budoucnosti. Spojuje v sobě několik výjimečných předností a zároveň její výroba je šetrná k životnímu prostředí. Pěstování bambusu není náročné na vodu a nepotřebuje umělá hnojiva a navíc roste velmi rychle. Proto je v současnosti považován za nejvíce udržitelný zdroj vláken. Bambus v sobě snoubí i další neméně podstatné vlastnosti. Pokud je Vaše pokožka citlivá a potřebujete pro péči o ni speciální výrobky, u bambusových ručníků a osušek neuděláte chybu. Příze z bambusu je velmi jemná, přirozeně antibakteriální a antialergenní. Příjemně překvapí svou absorpční schopností a schopností pohlcovat pachy. Tyto vlastnosti si podrží i při extrémní zátěži. A navíc při vysoké gramáži 700 g/m2 se ještě násobí. Proto je častou volbou nejen pro domácnosti, ale i hotelové a wellness provozy.

 

PROHLÉDNOUT:  froté ručníky >>    ručníky z egyptské bavlny >> 

bambusové ručníky >>

Zpět do obchodu

Affiliate program