Zpět do obchodu

Registrace

Proč vsadit na bambusové ručníky, bambusové osušky?

V dnešní době je bambus materiálem, který se ze stavitelství, nábytkářství a potravinářského průmyslu rozšiřuje do různých odvětví pro jeho všestrannost, nenáročnost na pěstování, rychlý růst a tedy jeho snadnou obnovitelnost, což předznamenává nízký vliv na životní prostředí při jeho pěstování. Do textilního průmyslu vstoupil již přes mnohé výrobky a bambusové ručníky na sebe nenechaly dlouho čekat. Vynikají mnoha přednostmi, které jako by byly šité na míru nejvyšším nárokům spotřebitelům. Na své si přijdou především ti, kteří oceňují především praktické vlastnosti ručníků a osušek.

Pokud se rozhodnete pro bambusové ručníky nebo osušky, přispějete svou měrou k obnově životního prostředí, protože výroba vlákna z bambusu je k přírodě velmi šetrná. Bambus roste hustě na malé ploše, je nenáročný na vodu, nevyžaduje umělá hnojiva.

Bambusové vlákno má na tkaninu mimořádný vliv. V případě ručníků, kde je bambus kombinován s bavlnou. Bambus přidává na jemnosti a hebkosti, bambusové ručníky jsou tedy velmi příjemné na dotek. Zároveň ručník vylehčuje, což ocení ti, kteří mají rádi odlehčenější verze ručníků a osušek.

Buněčná struktura bambusu zajišťuje rychlé vstřebání vlhkosti a opětovné schnutí. Bambusová vlákna mají o 60% lepší savost než bavlna. Proto mají nejen bambusové osušky, ale i ručníky a předložky mimořádnou schopnost pohlcovat vodu a zase se jí rychle zbavují. Díky tomu jsou velmi praktické do uzavřených koupelen s horším přístupem vzduchu, na cestování, sport, do hotelových provozů a wellness.

Bambusové ručníky ocení lidé, kteří bojují s alergiemi nebo kožními problémy. Bambus totiž přirozeně odolává plísním a bakteriím. Proto na ně můžete vsadit pro jejich hypoalergenní a antibakteriální vlastnosti. Tím zabraňuje vzniku pachů při častějším používání.

Pokud si pořídíte bambusové osušky nebo ručníky, můžete vsadit na to, že si všechny uvedené vlastnosti uchovají i při extrémní zátěži. Bambusové vlákno je totiž velmi odolné, i přesto že je vystaveno mnohonásobnému praní. Při vysoké gramáži 700 g/m2, kterou máme v naší nabídce, se uvedené vlastnosti ještě násobí.

Hledáte-li ručník či osušku, který Vám bude praktickým společníkem pro Vaše různorodé nároky a ve všech stránkách Vás podrží, ty bambusové jsou určitě krok správným směrem.

PROHLÉDNOUT:  bambusové ručníky >>  bambusové osušky >>

 

Zpět do obchodu

Affiliate program